Vídeň, Chengdu, opět Vídeň a pak Shijiazhuang: zlatě dlážděná cesta Gabriele Goffreda & Anny Matus, čtyřnásobných mistrů světa v latinskoamerických tancích, kterým se loni v květnu květnu podařilo vyhrát mistrovství světa jako debutantům mezi profesionály. Samba, rumba, paso doble: technika tanečníků je zdokonalována léty tréninku, ale jejich láska je každodenní. Gabriele a Anna, partneři na parketu, jsou také partnery v každodenním životě. Je právě to tajná složka jejich úspěchů?

Oba jste měli před tím, než jste začali v roce 2011 tančit společně, různé partnery. Jak se vaše cesty setkaly?

Gabriele: Tančil jsem se svou sestrou Antonellou a dosáhl světového finále mezi amatéry, (tanec je rodinná vášeň), poté jsem krátce spoluprácoval s Francescou Toccou, ale soutěžili jsme spolu jen šest měsíců.

Anna: V té době jsem soutěžila se španělským tanečníkem (Poz.: Edgar Marcos Borjas).

Gabriele: Když jsem byl bez tanečnice, začal jsem hledat novou partnerku prostřednictvím videí ze soutěží a představení. Tak jsem také viděl Annu předvádějící v smyslnou a krásnou rumbu! No a někdy ve 3 ráno jsem se rozhodl, že s ní chci tančit. Druhý den jsem ji zavolal a dostal jsem velmi krátkou odpověď. Důvod? Byl jsem slavný tím, že jsem neměl zrovna jednoduchý charakter. Můj návrh však měl zamýšlený účinek, takže mě Anna po deseti dnech kontaktovala kvůli zkoušce. Naše „poprvé“ bylo ve Slovinsku: 8 hodin rumby. Když jsem ji vzal za ruku a o vteřinu později jsem si uvědomil, že jsme nebyli stvořeni jenom k společnému tanci, ale že v tom je ještě něco víc. Okamžitě naskočil neuvěřitelný magnetismus.

Nedávno jste se vzali po velkolepé žádosti o ruku, kterou jsi pronesl ve Vídni během Mistrovství světa v roce 2017. Gabriele, proč jste se rozhodl pro právě takovou chvíli? Anno, očekávala jsi to?

Zásnuby na mistrovství světa 2017

Anna: Nikdy jsem nečekal takový návrh: Gabriele má silnou osobnost a výbušnou povahu, ale tehdy jsem na to vůbec nemyslela. Podařilo se mu, abych se cítil ajako skutečná princezna.

Gabriele: Vyrůstal jsem s myšlenkami, že se nikdy neožením. Byla jsem přesvědčený, že by manželka určitě omezila mou svobodu, ale v průběhu let s Annou (a to jen díky ní) se ve mně něco změnilo. Tak jsem si řekl: „Jestli se rozhodnu to udělat, udělám to po svém!“ Ve velkém. Požádala jsem ji, aby si mě vzala před tisícovkami lidí: Bylo těžké důvěřovat sám sobě, že to zvládnu, ale udělal jsem to! A teď jsem každým dnem šťastný víc a víc, že ​​jsem udělal takové gesto.

Jak trénujete a jak se připravujete před důležitými soutěžemi?

Gabriele: Náš den je následující: probudíme se brzy ráno kolem sedmi, rychlá snídaně a pak přímo do posilovny, abychom se připravili s naším trenérem, než se přesuneme na parket na technický trénink. K tomu practise v noci před soutěží a také hodiny výuky našich studentů, kteří za námi jezdí z celého světa. Tanec nás zaneprazdňuje od brzkého rána až do pozdních nočních hodin, a pokud nejsme v posilovně nebo na tréninku, cestujeme po soutěžích nebo konferencích. Stručně řečeno, nikdy se neodpoutáváme od naší vášně a také naší práce.

Pomáhá k porozumění tanci také to, že jste spolu v soukromém životě?

Gabriele: Může se to zdát divné, protože jsme spolu po celý den a to může být někdy trochu stresující. Ale v našem případě nás to učinilo silnějšími: domnívám se, že medaile, které jsme vyhráli, to dokazují. Jsme si jisti, že vzájemná podpora a sdílení všech věcí nás vede k tomu, abychom to zvládali co nejlépe, čelili úspěšně různým problémům. Stačí mít silné pouto, spoustu vášně a trochu tvrdohlavosti, abychom se stali nezastavitelnými! Dobře víme, že bez toho druhého by všechno to, co jsme dosáhli, nebylo možné, a tak pokračujeme stejně dál.

Jaké vlastnosti by měl mít každý dobrý tanečník?

Gabriele: Dobré tělo a dobrá koordinace rozhodně pomáhají, ale nejdůležitější je chytrost. Buďte připraveni obětovat všechno, abyste neustále trénovali a naučili se, jak se sebrat po porážce nebo pracovat dále, i když výsledek není takový, v jaký jste doufali. Nezapomeňte, že soutěžíte před očima poroty. To je také něco, na čem je zapotřebí pracovat a je to hlavní důvod, proč musíte být v našem světě duševně silný! Velmi silný!

Ve kterých latinskoamerických tancích nejlépe projevujete svou osobnost?

Gabriele & Anna: Prague Open 2017

Anna: Pro mě je to samba a rumba! Samba, protože jsem velmi výbušná a pozitivní osoba a tenhle tanec je výrazem síly a rychlosti! Rumba, protože jsem také vášnivá, romantická a emocionální: v pohybech a v konceptu je to tanec, kde partner dobývá svou partnerku a dovoluje mi vyjádřit jinou stránku mé osobnosti.

Gabriele: Samba a paso doble. Samba, protože to vyžaduje větší jemnost a pružnost, než všechny ostatní tance, což vám umožnuje i speciální technická gesta. Pro paso doble jsou motivace odlišné: v tomto tanci mě nazývají Gladiator. Rád bojuji, zapotím se a vyhrávám. A paso obsahuje všechno tohle, je to vyčerpávající výzva. Chcete-li vyhrát, potřebujete hodně pokory a potu. Stejně jako v mé kariéře: bylo to těžké, ale vždycky jsem bojoval za všechno, aniž bych měl něco zadarmo.

Gabriele, řekni nám o tom, jaké to je tančit v Tu Si Que Vales (Pozn.: italská talentová show).

Gabriele & Anna: Rozhovor

Gabriele: Určitě úplně jiný, ale krásný zážitek: opravdu mě bavilo tančit s Belen, bylo to zábavné. Program je skutečně dobře napsán a organizován, v zákulisí pracuje mnoho profesionálů, kteří dělají konečný produkt úspěšný.

Poté, co jste získali tituly ze tří amatérských mistrovství světa, jste se nedávno zapojili do profesionální kategorie a vyhráli zlatou medaili i zde: jak jste zvládli tlak tohoto kariérního skoku?

Gabriele: Prostě jsme o tom nepřemýšleli. Od posledních několika let jsme nic nezměnili, od pracovní metody až po naši osobnost. Určitě máme pocit, že máme větší zodpovědnost za mladé talenty, které rostou pod naším vedením: jedním z našich priorit je dávat správný příklad.

Vidíte se v budoucnu na televizní obrazovce?

Gabriele: Kdyby to souviselo s opravdu atraktivními plány jak investovat do talentů v latinskoamerických tancích, pak ano.

 

Pozn.: Tento rozhovor vznikl překladem z původního rozhovoru na https://starssystem.it/interview/gabriele-goffredo-anna-matus-ritmo-cuore-latin-dance/?fbclid=IwAR0umd5ggpZ3FsmK-1VFfSILzf_xuSCPRSOJ-LpzTmMCe2364q2EfqPWMX4