Blíží se největší ročník Prague Open v dosavadní historii mezinárodní soutěže. Nejen, že se stěhuje do nových prostor, ale nabízí tak nabitou startovní listinu, jakou pražský taneční festival dlouho nezažil.

Poprvé ve Foru Karlín

Prague Open patří mezi stálice v kalendáři Světové taneční federace (WDSF). Taneční páry se v Praze divákům představovaly třeba ve sportovní hale v Podvinní, poté se soutěž přesunula do krásných reprezentačních prostor Paláce Lucerna. Beze všech pochyb prostředí historického sálu evokovalo slavný sál Empress Ballroom v Blackpoolu. Nyní se poprvé v historii účastníci Prague Open podívají do moderního multifunkčního Fora Karlín. Stavba „Nové Lucerny“ byla dokončena v roce 2014, taneční soutěž podobného formátu však hostí poprvé.

Taneční víkend začne ve Foru Karlín už v pátek večer galavečerem Night of NINE, (více informací o galavečeru zde), kde se představí 9 světových a evropských šampionů v tanečním sportu. V sobotu pak začíná samotné Prague Open klasickým formátem mezinárodních soutěží WDSF. Diváci uvidí soutěžit ve standardních tancích mládežníky a kategorii Rising Stars, v latině juniory a především v hlavní kategorii dospělé, jejichž soutěž je bezpochyby hlavním tahákem celého víkendu. Neděle nabízí pořadí opačné, tedy mládežníky a Rising Stars v latině a juniory a dospělé ve standardu.

Špičkové páry

Konstantin Gorodilov & Dominika Bergmannová, Prague Open 2017

A výše zmíněná nabitá startovní listina? Především v latině se bude na koho dívat: hlavním favoritem je ruský pár Armen Tsaturyan & Svetlana Gudyno, několikanásobní vicemistři světa a mistři Evropy, kteří si letos brousí zuby na titul světových šampionů. Armen se Svetlanou tančili v Praze už v roce 2016.

Hned v závěsu za nimi je druhý ruský pár Andrey Gusev & Vera Bondareva, ruští vicemistři a finalisté mistrovství světa i GrandSlamů WDSF. Na stupně vítězů si mohou myslet i Španělé Guillaume Pascual & Rosa Carne a českým divákům dobře známí Estonci Konstantin Gorodilov & Dominika Bergmannová. Do finále budou mít určitě nakročeno také ruští finalisté Timur Yusupov & Sofia Kharina, mistři Rumunska Paul Moldovan & Cristina Tatar a zapomenout nesmíne na české šampiony Marka Bureše & Anastasii Iermolenko.

Ve standardu se vyjímají neméně renomované páry: především litevští vicemistři a finalisté mistrovství světa Vaidotas Lacitis & Veronika Golodneva a mistři světa do 21 let z Estonska Madis Abel & Aleksandra Galkina. Na finále může myslet i aktuálně 18. pár světového žebříčku, rusové Anton Besedin & Ekaterina Strelkova.

Společně s unikátním galavečerem Night of NINE tak divákům Prague Open nabízí možnost vidět v akci špičkové světové taneční páry pohromadě o jednom víkendu. Pokud si nechcete nechat ujít takovou událost, zajistěte si dopředu vstupenky online zde. Parkování u Fora Karlín je omezené, doporučujeme proto zvolit k dopravě metro či tramvaj do stanice Křižíkova. To nejpřitažlivější z celé soutěže, finále dospělých kategorií, se plánují v sobotu i neděli na půlnoční čas.