Timur Imametdinov & Nina Bezzubova, jeden z nejúspěšnějších tanečních párů posledních let, oznámili společný konec taneční kariéry. Ačkoliv Timur pochází z Ruska a Nina z Litvy, společně tančili za německý klub Grün Gold Club Brémy a reprezentovali Německo. Během své kariéry vyhráli bezpočet mezinárodních soutěží World Open, stali se mistry Německa a jsou dvojnásobní držitelé medailí z mistrovství světa i Evropy.

View this post on Instagram

And this how it went, hand in hand, shoulder to shoulder, heart by heart and passion for One… This post can not be done without tears in my eyes. It is difficult to admit, difficult to accept, difficult to confirm and difficult to realize that our path together has reached its final destination. The most beautiful and adventurous routes that I made in my dancing career so far. I could not imagine a better man on my side than @timur_imametdinov. First he was there to surprise me, then he challenged me and after he discovered me. He is the most man out there. I am speechlessly proud of everything we could live and go through together. He showed me trust, respect and ease; he teach me how to be and enjoy to be a woman. He brought people on their feet in front of me, while standing besides me and gently holding my hand… I don’t know what more to wish for. He gave me the best title on this World- “Champion of the hearts”. And with this thought I would love to turn the page. Our fairytale has come to an end. I want to wish My Timur and his wonderful family a beautiful life, full of happiness, love and laughter! Thank you to every single person who was there with us! Thank you to our sponsors and magic makers: @vesahietala @lukkeri69 @sergievskaya_stylist @dancenaturalsofficial @dancecostanningcompany And last but not least our “FAMILY”: @roberto_albanese_ @albaneseuta @jens_steinmann, @ggc_a_team, Aleksandr Litvinenko, German Dance Sport Federation (DTV), all our wonderful teachers and friends, and all those people who we had a chance and honor to share that dance floor! THE END 😢🙏🏻❤️

A post shared by Nina Bezzubova (@ninabezz) on

Taneční pár vytvořili v roce 2015. Oba byli v té době již velmi úspěšní a zkušení tanečníci. Nina byla druhou vicemistryní světa s Mariusem Balanem, Timur vyhrál např. mistrovství Evropy v 10 tancích s Ekaterinou Nikolaevou. Společně pak odstartovali kariéru, ve které sbírali sportovní úspěchy hned od začátku. Především ale získali obrovskou pozornost a podporu publika kvůli obrovské energii, zápalu, skvělé párové komunikaci a pozitivní auře, která je obklopovala na parketu i v soukromí. Timur s Ninou se pro mnohé stali prototypem tanečního partnera a partnerky.

Nezapomenutelné byly obrovské ovace ve stoje, kterých se Timurovi s Ninou dostávalo. Například na „domácí“ soutěži ve Stuttgartu v létě 2016 nebo v témže roce na mistrovství světa ve Vídni. Úvodní sólová samba Timura s Ninou zde vyvolala dlouho trvající aplaus, který přešel ve vypískání a vybučení poroty kvůli zařazení páru až na čtvrtou příčku průběžného pořadí.

Důvody, proč si Timur s Ninou nikdy neodnesli zlaté medaile z mistrovství světa či Evropy, znají jen porotci těch několika soutěží. Oba dva partneři ale říkají, že největší odměnou pro ně vždy byla vyhraná srdce diváků:

Byl váš rozchod otázkou okamžiku, či se jednalo o déle trvající rozhodování?

Nina: Pro mě osobně to bylo dlouhodobé rozhodování. Tuhle myšlenku jsem zvažovala několik měsíců. Se všemi pozitivy i negativy jsem nedokázala najít správnou odpověď na tuhle otázku. Pořád věřím, že žádná jednoznačná odpověď „správně“ či „špatně“ v tomhle problému neexistovala. Takže jsem musela zvážit všechny pro a proti pro obě možné varianty: Pokračovat tak, jak to je, anebo vykročit vstříc obrovské změně. Nakonec to bylo moje rozhodnutí, ukončit naše partnerství s Timurem.
Přestoupit k profesionálům pro mě nebyla otázka. Sama se tam ještě nevidím.

Už víte, co bude váš další krok v taneční kariéře?

Timur: Určitě budu pokračovat.

Nina: Znám své další kroky v mé taneční kariéře. Neodcházím ze soutěžního tancování a budu teď pokračovat mezi hlavní kategorií WDSF.

Publikum vás milovalo prakticky na každé soutěži, na které jste startovali. Proč? Co speciálního jste přinášeli s sebou na parket?

Nina: Věřím, že klíč k našemu úspěchu v očích publika byla autenticita a uvěřitelnost skrz základní principy latinskoamerických tanců. Vždy jsme zůstávali loajální partnerským dovednostem a naše priorita byla vztah muže s ženou, partnera s partnerkou. Vždy pro nás bylo důležité neztratit to pravé spojení a vyrovnanost mezi mužností a ženskostí. Takže všechny naše sestavy, každá část jejich struktury byla vždy vybudována okolo partnerství. Propojení nás dvou a propojení s hudbou. Nakonec jsme díky tomu našli úplně jinou úroveň emocionálního spojení. To pro nás byla čistá radost. Užívat si sami sebe a vidět, jak diváci mohou dělat to samé. Opravdu čirá radost pro tanečníka.

Timur: Pokaždé jsme se snažili, aby naše tancování bylo tak opravdové, jak to jen bylo možné.

Co byl podle vás největší úspěch?

Timur: Obrovská přízeň publika. Podle mě je to nejtěžší úkol, který tanečník může kdy mít, získat si takovou přízeň. A my to dokázali…

Nina: Náš největší úspěch v první řadě byl, že jsme toto partnerství vůbec dokázali uskutečnit. Bylo to totiž extrémně obtížné, v soukromí a co se logistické stránky věci týče. Takže jsem na to velmi pyšná.

Také si nemůžete nevšimnout, že jsme byli jediný pár, který v poslední době dokázal zvednout diváky či publikum na nohy. Nikdy nezapomenu na první GOC v roce 2016. Vyráželo to dech. Úspěch se podle mě nedá měřit umístěním na soutěži nebo snad názorem porotců. Úspěch je pro mě něco daleko víc osobního: vlastní očekávání a vlastní nároky, které vás vedou k té nejlepší možné verzi sebe sama. A opravdu věřím, že jsme v tomto s Timurem uspěli.

Určitě budu Timura postrádat v rozličných oblastech svého života, ne jen jako tanečního partnera. Jeho umění být vždy klidný, uvolněný a pod záviděníhodnou kontrolou. Jeho starost a podpora ke mně jako k ženě, jeho neuvěřitelný talent přicházet se vším v ten správný moment… Ano, je tu hodně věcí, které mi na něm budou velmi chybět…

Strhující samba na Mistrovství světa 2017