Všechno začalo úmyslem dělat dobré fotky z českých tanečních soutěží. Z kratochvíle se ale postupně stal nejsledovanější portál o tanečním sportu v Česku. Základna našich sledujících se rozrostla do řady zemí z celého světa, a tak přišel čas na změnu.

Kdo jsme?

Projekt odstartoval jako Taneční svět v roce 2013. Jméno skvěle vystihovalo podstatu toho, co jsme chtěli přinášet a zveřejňovat — informace a zajímavé fotky ze světa lidí, kteří svůj život věnují tanci. Taneční svět je pojem, ve kterém je obsaženo vše: specifika taneční profese, problémy a záležitosti, které pochopí pouze tanečník. Ale zároveň jde o prezentaci tance široké veřejnosti. To byl původní záměr a myslíme, že nabídnout a zaujmout naší prací se nám podařilo. Kromě dlouhodobě fungující Facebookové stránky nám k tomu dopomohlo i spuštění nového webu v roce 2016.

Měníme jméno

Vzhledem k rostoucí popularitě projektu i v zahraničí potřebujeme znovu vystoupat o pár stupínků výše. Jako naprostou nutnost jsme spatřovali možnost oslovovat naše sledující srozumitelným jménem. Taneční svět dává smysl v Česku či na Slovensku, hůře v jiných slovanských zemích, ale určitě ne v Německu, Itálii nebo Japonsku. Po pěti letech se tedy přejmenováváme: Danceporter, taneční reportér. Takový reportér fotí, píše zajímavosti, recenze, analýzy a rozhovory.

V novém kabátu

Společně s novým jménem přišla i nová identita. Změnili jsme logo, které odkazuje na hledáček fotoaparátu tanečního reportéra. Web z roku 2016 rychle zastaral, proto jsme spustili zbrusu nové stránky, které jsou plně dvojjazyčné a vedle češtiny zde naleznete články i v angličtině.

Budeme se snažit Danceporter dále rozšiřovat, a ještě více se profesionalizovat, aby projekt přinášel stále větší radost nejen nám, ale i vám, čtenářům a divákům nejen z tanečního světa. Věříme, že si na novou podobu rychle zvyknete a přijmete ji za svou stejně tak, jako my.