Veleúspěšný pár Timur Yusupov & Sofia Kharina oznámili svůj rozchod prostřednictvím sociálních sítí. Timur a Sofia, jeden z nejsilnějších ruských tanečních párů, končí po neuvěřitelných devíti letech společného partnerství.

V poslední době dosáhli největších úspěchů své kariéry. Tento rok získali bronz na mistrovství Ruska v latině, desátým místem na závěrečném GrandSlamu pro nejlepší světové páryv Šanghaji potvrdili své 10. místo ve světovém žebříčku WDSF. Pětkrát se objevili ve finále soutěže kategorie World Open, z toho třikrát nastupních vítězů (1. místo v Bilbau, 2. v Bělehradě a 3. v Berchem v Belgii).

V roce 2017 si Timur se Sofií vyhráli stříbro na World Cup v Szombathely v Maďarsku. Medaili si také odvezli ze všech pěti účastí na soutěžích World Open, divákům se mimo jiné představili v Moskvě, Vídni či Praze.

WDSF World Open Vienna 2018

První účast Timura se Sofií na domácím šampionátu v latině se datuje do roku 2010, pro zajímavost tehdy soutěž vyhrál Alexey Silde & Anna Firstova, druzí byli Zaytsev & Kuzminskaya, třetí Karpov & Tzaptashvili. O osm let později stáli na stupních vítězů právě Timur a Sofia.

Ani jeden z úspěšné dvojice však kariéru nekončí a oba hledají nové partnery.

Proč jste se rozhodli ukončit společnou kariéru?

Sofia: Náš pár prošel těžkým emocionálním obdobím, které nás přivedlo do této diskuze a ve výsledku do ukončení společné taneční kariéry.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Sofia: S Timurem jsme prošli velkolepou cestou, zvládli jsme to, co se zdá, že nelze zvládnout a dosáhli jsme toho, co se zdá, že nelze dosáhnout. Cením si a jsem vděčná za každý náš vzestup a pád, které nás dělaly silnějšími. Ale ještě více si cením uznání fanoušků, trenérů a soupeřů a slov podpory, která jsme slyšeli během celé naše společné kariéry a slyšíme i teď.

Jaké máte plány do budoucna? Uvidíme vás ještě na soutěžích WDSF?

Sofia: Oba hledáme nové taneční partnery. Nevím, co plánuje Timur. Ale v dané situaci se neomezuji žádnými podmínkami a ráda posoudím nabídku na pokračování kariéry v jakékoliv taneční federaci.

Timur a Sofia, finálová rumba na GoldstadtPokal 2018, Pforzheim