Galavečer a show, která nemá ve střední Evropě obdoby. Tak popisuje organizátor speciální večer Night of NINE, který se uskuteční v pátek 14. září a bude předcházet mezinárodní taneční soutěži Prague Open. Ve Foru Karlín divákům zatančí devět mistrů světa a Evropy, doprovodný program je vezme i do světa módy a hudby.

Koho uvidíte vystupovat?

Program plný tanečních hvězd nabízí divákům neopakovatelnou možnost vidět na jednom parketu veleúspěšné páry z rozdílných částí tanečního světa. Vložku mezi jednotlivými tanečními čísly obstará slovenská zpěvačka Emma Drobná a česká módní návrhářka Natali Ruden. Hosty bude provázet večerem moderátorská dvojice Roman Vojtek a Dana Morávková, oba se zkušenostmi z české verze pořadu StarDance.

Opravdové taneční hvězdy

Dmitry Zharkov & Olga Kulikova showdance, Prague Open 2017

Mezi vystupujícími páry jsou především trojnásobní mistři světa ve standardu Dmitry Zharkov & Olga Kulikova. Ruští reprezentanti tančící ve světové federaci WDSF vyhráli od září 2016 40 z posledních 43 soutěží, kde startovali, (a 3x byli druzí). Jejich protějškem z prostředí WDC bude polský pár Sergiu Rusu & Dorota Rusu, mistři světa a vítězové Blackpoolského tanečního festivalu mezi „amatéry“, nyní již působící mezi profesionály.

Standardní tance představí i Madis Abel & Aleksandra Galkina, mistři světa do 21 let z Estonska. Diváci se dočkají dokonce dvojice párů na parketu najednou. Jsou jimi Warren Boyce & Kristi Boyce, pětinásobní mistři Velké Británie v „amatérech“ a devítinásobní mezi profesionály, a Glenn Boyce & Cäroly Janes, v dnešní době unikátní taneční pár tančící v obou světových tanečních federacích.

V latině své umění předvedou trojnásobní mistři světa WDSF v hlavní kategorii a mistři světa v profesionálech Gabriele Goffredo & Anna Matus. Divákům dobře známý pár, který loni vyhrál Prague Open, přijíždí do Prahy čtrnáct dní po své svatbě. Z prostředí WDC přijedou do Prahy Nikita Brovko & Olga Urumova, finalisté mistrovství světa amatérů, mistři Evropy amatérů a finalisté Blackpoolu v profesionálech. Show zatančí i mistři Evropy WDSF Armen Tsaturyn & Svetlana Gudyno a Pavel Zvychaynyy & Oxana Lebedew, mistři světa v disciplíně showdance!

Vstupenky na Night of NINE jsou k dostání online zde. Celý galavečer předchází mezinárodní soutěži Prague Open 2018, jejíž preview si můžete přečíst v našem článku zde.