Po dlouhé pauze se rozjely alespoň domácí taneční soutěže. V Rusku restartovaly sezonu zostra hned domácím šampionátem v latině. Pravděpodobně žádnou evropskou zemi nereprezentuje tak silná skupina tanečních párů. Proto je tamní mistrovství zajímavé pro všechny, kteří se o taneční sport zajímají. Ve videu na konci článku si tedy můžete prohlédnout prezentaci finálových párů.

Páry měly na přípravu o hodně víc času, než by jim bývalo milé, a proto se mohou pochlubit třeba zbrusu novými sestavami. Kategorii dospělých ovládli jasně dvojnásobní mistři světa Armen Tsaturyan & Svetlana Gudyno. Díky jejich přednostem, především skvělému pohybu do hudby a technice, i letos nenašli konkurenci. Jejich vyzyvatelé Andrey Gusev & Vera Bondareva skončili druzí, když ve svých nejlepších tancích (samba, rumba) dostali několik jedniček na úkor vítězů. Přesto i v rumbě zvítězil Tsaturyan, který tančil několik úvodních taktů své sestavy pouze basic.

Třetí místo patřilo podle porotců matadorům Antonu Aldaevovi & Natalii Polukhině, čtvrtý místo obhájil ambiciózní mladý pár Semen Khrzhanovskiy & Elizaveta Lykhina, kteří mezi dospělými startovali podruhé. „Obrovské díky patří naší federaci, že nám umožnila po půlroční přestávce tančit na takové soutěži,“ řekl Semen v rozhovoru pro server dancesport.ru. „Dnes jsme nešli na parket řešit výsledky, ale ukázat všem, že jsme se změnili. Ale výsledek je pro nás naprosto fantastický.“ Páté místo obsadil pár Elfimov & Churikova z Khabarovsku a šesté Dolgushin & Piatakhina z Moskvy, jako své první finálové pozice v kariéře.

Kromě soutěže dospělých bylo na programu i mistrovství Ruska mládeže. Mistry se po vítězství ve všech tancích stali German Pugachev & Ariadna Tishova z klubu Imperia z Moskvy. Stříbrné medaile vybojovali Yaroslav Kiselev & Sofia Phillipchuk (CSKA Moskva), bronz Yaroslav Sukmanov – Elizaveta Slavogorodskaya z Novosibirsku.